Basınçlı Tüp Testleri

Alman malı olan tüp test cihazımız 3 saniyede 250 bar basınca ulaşabilmektedir. Sanayi ve ticaret bakanlığının verdiği Basınçlı Gaz Tüpleri Periyodik Muayene, Deney ve Bakım Yeterlilik Belgesi çerçevesinde Türkiye'nin her tarafından gelen tüplere 5 yıl geçerli basınç testleri yapılmaktadır.

Devamı

Yangın Eğitimleri

Tüm resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda çalışan personele yönelik yangın önleme ve ilk müdahale maksatlı teorik ve pratik olarak verilebilecek bir eğitimdir.

Devamı

Periyodik Bakım Kontrol Hizmetleri

Yangın Algılama ve Uyarı Sistemleri ve Yangın Söndürme Sisteminin periyodik bakımları, Yangın Tüplerinin kullanılabirliğinin kontrolu konusunda bina sahibi veya yöneticisi ile bunların yazılı olarak sorumluluklarını devrettiği bina yetkilisine yasal mesuliyetler yüklemektedir.

Devamı

Yangın Pompa Grubu Bakımı

NFPA 20 (National Fire Protection Association) Standartı yangından koruma için “yangın söndürme pompalarını ve tesisatlarını” tanımlayan, yangın söndürme sistemlerinde kullanılan ve bilinen bir standarttır.

Devamı

Yangın Söndürme Cihazları Bakımı

Yangın söndürme cihazlarının olası bir yangında etkili bir şekilde çalışabilmesi için kontrol ve bakımlarının periyodik olarak yapılması gerekmektedir.

Devamı

Sprinkler Sistemleri Bakımı

Bilindiği üzere yangın ihbar sistemi tarafında mini adres modülü yardımı ile sprinkler sistemi vanalarının pozisyonları izlenmektedir

Devamı

Söndürme Sistemleri Bakım

Bu bakımlarda dedektörlerin, silindirlerin, panellerin görevlerini yapıp-yapmadığı tespit edilmekte ve var ise sistemdeki arızalar giderilerek sistem tekrar devreye alınmaktadır.

Devamı

İhbar Sistemleri Bakımı

Yangın ihbar sistemi paneli tüm led testleri yapılır panele bağlı ledlerin yandığı gözlenir ve tüm tuş takımları kontrol edilir.

Devamı

Dolap ve Hidrantların Bakımı

Yangın dolap ve hidrant kontrolü ayda 1 defa yapılır. Dolap içerisindeki hortumun sağlamlık kontrolü ve su kaçağı kontrolü yapılır. Hortum deforme olmuş ise değiştirilir.

Devamı

Oksijen Gazı Dolumu ( O2 )

Oksijen gazı dolum rampası 2 adet oksijen gazı dolum pompasına sahip olan tesisimiz aynı anda 60 adet tüp dolum kapasitesine sahiptir. Maksimum kapasitede tüp edatlarına bağlı olarak saatte 60 ile 90 adet arasında tüp dolumu yapılabilmektedir.

Devamı

CO2 Gazı Dolumu

Karbondioksit gazı dolum rampası Alman malı olan 2 adet elektro mekanik likit karbondioksit (co2) gazı dolum rampamız saatte 2500 kg dolum kapasitesine sahiptir.

Devamı

Asetilen Gazı Dolumu ( C2H2 )

Asetilen gazı dolum rampamız aynı anda 90 adet tüpe dolum yapabilmektedir. Dolum esnasında parlama ve kıvılcım olmaması için dolum rampamız tamamen devre kesicili, çek valfli ve exproof sistemlerle donatılmıştır.

Devamı

Toz Dolum Ünitesi

Yangın söndürme tozlarımız T.S EN 615'e uygun olup dolum ünitemizde T.S. 11827 hizmet yeri yeterlilik belgesine haizdir

Devamı